MS4800B-14-1240-10X-10R-RM2A
MS4800B-14-1240-10X-10R-RM2A
Manufacturer : Omron Automation and Safety
Series : MS4800
Part Status : Active
Protection : Finger
Detection Capability : 14mm
Protective Height : 1240mm
Number of Beams : 124
Beam Pitch : 10mm
Operating Range : 0.3m ~ 7.0m
Features : -
Ingress Protection : IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature : -10°C ~ 55°C
Availability: 100 in stock