MS4800B-14-1560
MS4800B-14-1560
Manufacturer : Omron Automation and Safety
Series : MS4800
Part Status : Active
Protection : Finger
Detection Capability : 14mm
Protective Height : 1560mm
Number of Beams : 156
Beam Pitch : 10mm
Operating Range : 0.3m ~ 7.0m
Features : -
Ingress Protection : IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature : -10°C ~ 55°C
Availability: 100 in stock